Pies terapią na cholesterol?

 

Zwierzęta potrafią wpłynąć na kondycję psychiczną bardziej niż niektóre lekarstwa i witaminy.
Czy wiecie, że psy pomagają w obniżeniu cholesterolu? Pewnie zdziwicie się, ale to prawda. Wiadomą rzeczą jest, że każdy posiadacz czworonożnego pupila musi wyjść z nim codziennie na spacer. Ruch pomaga utrzymać pod kontrolą poziom złego cholesterolu. Zwłaszcza panowie, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu ze swoimi pieskami, mają mniejsze skłonności do nadciśnienia, nadwagi i podwyższonego cholesterolu niż ci, którzy nie posiadają zwierzęcia. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych dowiedli, że głaskanie psa lub kota dobroczynnie wpływa na obniżenie ciśnienia.
Nasz czworonożny przyjaciel poprawi kondycję naszego serca, zmniejszy ciśnienie krwi i zredukuje stres. Śmiało można stwierdzić, że pies to osobisty, naturalny antydepresant. Nie każdy też wie, że pies potrafi zbliżyć do siebie rodzinę. Zwierzęta te uczą odpowiedzialności , troski i wzmacniają więzi między domownikami.
Spacer z psem do idealna terapia na dobrą kondycję. To również wspaniała okazja do wykonywania zdrowych ćwiczeń, a może również pierwszy krok do codziennych treningów. Posiadanie psa zwiększa szansę na zdrowe i dłuższe życie, a przy tym daje wiele szczęścia i radości dla obu stron.
Aby jednak zachować sprawność fizyczną, ale też zadbać o swojego zwierzaka powinniśmy wykonać kilka prostych ćwiczeń na świeżym powietrzu.
Długie spacery i marszobieg. To dobra aktywność fizyczna na poprawienie wydolności płuc, sprawniejsze serce, sprawność mięśni i spalenie tkanki tłuszczowej.
Świetnym sposobem na ruch będą ćwiczenia rozciągające, czyli takie, które poprawią równowagę, zwiększą ruchy stawowe i rozciągną mięśnie np. wszelkie skłony, przysiady, rzucanie patykiem czy piłką.
Tutaj jak we wszystkim powinniśmy zachować umiar, ponieważ ćwiczenia dostosowujemy do własnych możliwości jak również możliwości zwierzęcia. Jeśli czujemy się słabi to je przerywamy. Odradzamy aktywność ruchową z pełnym żołądkiem, najlepiej więc zacząć godzinę po posiłku.
I pamiętajmy, że smycz ma dwa końce i posiadanie psa czyni zdrowszym dla jednej i dla drugiej strony :)
 
 
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--