Opieka nad seniorem za granicą

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego okazuje się, że co dziesiąta osoba w naszym kraju nie pracuje. Znalezienie stałej, dobrze płatnej pracy jest nie lada wysiłkiem i często graniczy z cudem. Opiekun ludzi starszych jest niełatwym zawodem, ale praca jest dobrze płatna i stale przybywa nowych, chętnych pracowników.
Ludzie starsi często borykają się z wieloma schorzeniami, cierpią na różne choroby, które niejednokrotnie utrudniają im codzienne prawidłowe funkcjonowanie.
Jakie predyspozycje powinna posiadać osoba ubiegająca się o tak wymagającą pracę?
Przede wszystkim poszukiwane są osoby bardzo otwarte, łatwo nawiązujące kontakty z ludźmi. Praca opiekuna osoby starszej wymaga cierpliwości, dlatego też osoby potrafiące utrzymać nerwy na wodzy są mile widziani. Niejednokrotnie chorych podopiecznych trzeba przenosić z miejsca na miejsce, więc opiekun musi być sprawny fizycznie, nie może mieć wad postawy oraz chorych narządów ruchu, bo to znacznie utrudniałoby wykonywanie pracy. Konsekwentność, odpowiedzialność, obowiązkowość i szybkość w podejmowaniu decyzji to cechy bardzo przydatne w opiece nad seniorem. Podopieczni często narzekają na swój los, potrzebują kogoś kto by ich wysłuchał, więc oczekują od opiekuna ciepła i wrażliwości. Współczucia i nieustannego wspierania w trudnych sytuacjach.
Jeśli posiadacie większość tych zalet to praca opiekuna osoby starszej jest dla Was. Ale tutaj mogą zacząć się schody. Większość chorych podopiecznych potrzebujących pomocy mieszka poza granicami naszego kraju, co niestety wiązałoby się z dłuższym wyjazdem. Dla kogoś rozłąka z bliskimi na dłuższy czas jest dosyć traumatycznym przeżyciem. Kryzys emocjonalny związany z taką sytuacją można przezwyciężyć. Korzystając z agencji pracy warto zasięgnąć od nich informacji czy gdzieś w okolicy pracuje jakaś Polka. Wtedy już łatwiej o kontakt i spotkanie z taką osobą w celu wymiany informacji. W najbliższym otoczeniu na pewno znajdzie się wiele osób wyjeżdżających do pracy za granicę, którzy udzielą wskazówek i podtrzymają na duchu. Zanim podejmiecie decyzję o przyjęciu pracy opiekuna, warto też skorzystać z zasobów internetowych i sprawdzić jak wygląda taka praca za granicą i czego się spodziewać. Fora internetowe również będą dużym wsparciem, ponieważ można tam wdać się w dyskusję i uzyskać wiele cennych i przydatnych porad, które mogą rozwiać większość wątpliwości.
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--