Letnia odnowa

 

Kiedy wiosna zagląda do okien i wszystko budzi się z zimowego snu – wietrzymy nasze szafy, pomieszczenia, sami zaczynamy ubierać kolorowe ubrania, dodajemy sobie energii i zaczynamy na nowo radośniej spoglądać na świat. Robiąc porządki domowe i w naszej garderobie często zapominamy, że nasz organizm również ma swoje potrzeby. Po zimie jesteśmy zwykle bez sił, osłabieni, znudzeni szarym widokiem jaki rozpościera się za oknem. Wiosną dopiero zaczynamy się budzić, chłoniemy każdy promień słońca, powoli przyzwyczajamy się do cieplejszych dni, na które przecież czekaliśmy z utęsknieniem przez wiele zimowych miesięcy. Na szczęście wiosnę mamy piękną, chyli się ona ku końcowi i dlatego przed latem warto dokładnie przyjrzeć się czego nasze ciało jeszcze potrzebuje. Może anemia nas dopadła i o tym nie wiemy, a nadal mimo wiosny czujemy się słabo, może niedobory witamin dają jakiś znak, a może jakaś infekcja przeszkadza nam prawidłowo funkcjonować. O tym na pewno powiedzą nam badania lekarskie.
O ciało możemy zadbać odżywiając je i odpowiednio nawadniając. Nic tak dobrze nie robi jak sok ze świeżo wyciśniętego buraka. A świeży sok z marchewki? Idealny na dobry początek dnia. Zielona herbata i cytryna? Bez zbędnych cukrów i konserwantów, usunie toksyny zalegające w organizmie i świetnie go odżywi, natomiast cytryna w towarzystwie oliwy z oliwek oczyści wątrobę i wspomoże trzustkę.
Okoliczne jarmarki uginają się od nowalijek, które są wspaniałym źródłem wielu witamin i minerałów. Warto wykorzystać ten czas i jeść młode warzywa bez konsekwencji.
Pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ćwiczmy zatem powoli, ale systematycznie zaczynając od zwykłego marszu.
Aby jednak rozpocząć pracę nad ulepszaniem organizmu należy poznać jego ogólną kondycję, dlatego przed rozpoczęciem należy udać się do specjalisty w celu wykonania określonych badań. Bez tego żadne inne zabiegi nie pomogą jeśli nie będziemy wiedzieli co tak naprawdę nam dolega. Bo może nie odczuwamy żadnych niedogodności związanych ze zdrowiem co jednak nie oznacza, że powinniśmy zaprzestać o siebie dbać i spocząć na laurach.
Zachowanie zdrowia to nieustanne dbanie o siebie i kontrolowanie swojego życia. Raz popełniony błąd może nieść swoje skutki przez wiele lat.
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--