Cytrynowa rewolucja

Chociaż nie jest królową witaminy „C” to jest bogatym źródłem beta karotenu, witamin z grupy „B”, „E”, potasu, żelaza, sodu i magnezu. Zatem ma dobroczynny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Jest znakomitym rozwiązaniem dla zmagających się ze zgagą, nudnościami i problemami trawiennymi. Napój sporządzony z cytryny sprzyja produkcji żółci co niewątpliwie poprawi procesy trawienia jak również ograniczy objawy niestrawności i pomoże w regularnym wypróżnianiu się. Zwiększenie produkcji żółci przyczyni się do prawidłowej pracy wątroby, a przy tym wpłynie na regulację wapnia.
Cytryna wykazuje silne właściwości bakteriobójcze i dlatego może być stosowana przy przeziębieniach i różnych infekcjach.
Dobrze robi dla naszej skóry, odkaża ją, usuwa plamy i przebarwienia. Pomoże w walce z trądzikiem i może opóźnić powstanie zmarszczek.
Potas w niej zawarty doskonale walczy z nadciśnieniem. Utrzymuje właściwą elastyczność naczyń krwionośnych co zapobiega miażdżycy i zmniejsza ryzyko udarów i zawałów.
Dla tych, którzy liczą każdą kalorię cytryna pomoże w odchudzaniu. Zawiera pektyny, które hamują łaknienie, a działanie antyoksydacyjne przeciwstawi się tkance tłuszczowej. Na spożywaniu cytryn skorzystają osoby cierpiące na astmę, kamicę nerkową i choroby reumatyczne.
 
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--