Co dorosła kobieta powinna wiedzieć o dojrzałym mężczyźnie?

 

Jedno wiemy na pewno. Kobiety chcą być rozumiane na każdym kroku, doceniane, dowartościowywane i adorowane o każdej porze dnia i nocy. Ale bardzo często zapominają, że nie są same na świecie, a medal ma dwie strony. Drugą jego stroną są panowie, którzy tak jak panie potrzebują wsparcia i zrozumienia.
Największe znaczenie dla tworzenia i budowania związku mają rozmowy. Celem ich jest przedstawienie własnych potrzeb i uczuć bez ograniczania się tylko do prezentowania własnych pretensji i oczekiwań. Bez codziennych rozmów nie wiemy czego oczekujemy i pragniemy, więc nie możemy mieć pretensji do partnera, że coś chcieliśmy, a tego nie dostaliśmy. Niestety, a może i na szczęście nie czytamy nikomu w myślach, więc zwyczajną rozmową możemy osiągnąć wiele. Musimy pamiętać, że miłość jest przede wszystkim dawaniem, dlatego należy na co dzień czynić miłe gesty, gdyż one cementują miłość, przyjaźń i budują wzajemne zaufanie. Miłe gesty, przytulanie i niewinne pocałunki stwarzają odpowiedni klimat do głębszych, często zapomnianych czułości. To czas, w którym nie zadajemy pytań. Czy nam wypada? Czy nie jesteśmy za starzy? Kto pierwszy ma zainicjować intymną chwilę? Czy stać nas jeszcze na odrobinę szaleństwa? Nie pytajmy tylko działajmy. Przekonamy się o tym, gdy spróbujemy.
Trzeba wiedzieć jak z wiekiem zmieniają się potrzeby partnera. Od momentu kiedy stał się mężczyzną, nie przestaje myśleć o sferze intymnej. Taka już jego natura. Może bardziej niepostrzeżenie, ale on również wchodzi w drugi, krótszy okres życia. Staje się bardziej niecierpliwy, częściej zmęczony, łatwiej i szybciej się denerwuje. My w takich chwilach prosimy o zrozumienie, ale nasi panowie również, nieraz częściej potrzebują wsparcia niż mogłoby się wydawać. Wiele kobiet niestety tego nie zauważa, a mężczyźni czują się przez to omijani i nierozumiani.
Różnica między kobietą, a mężczyzną polega więc na tym, że do spełnienia kobieta potrzebuje czułości i poświęcania jej uwagi, natomiast mężczyzna chce być nieustannie chwalony za swoją męskość. I właśnie na tym polega wzajemne zaufanie, które jest niezbędne do tworzenia partnerstwa.
 
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--