Zdrowe odżywianie

 

Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym podejściu wielu osób. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to co jemy w znacznym stopniu decyduje o tym jak myślimy i jak czujemy się. Aby ciało funkcjonowało prawidłowo musi być regularnie odżywiane, o czym nie każdy pamięta. Jemy jak chcemy, gdzie chcemy, często nieregularnie, w ciągłym biegu i byle jak. Jedzenie to nie tylko, białka, tłuszcze, węglowodany i witaminy. To również mikro i makroelementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiednie ilości tych składników powodują, że łatwiej się koncentrujemy na danej rzeczy i łatwiej zapamiętujemy. Ma to również wpływ na ogólne zachowanie organizmu.
Podstawową zasadą jaką powinniśmy się kierować jest spożywanie zróżnicowanych pokarmów, które zawierają odpowiednie ilości niezbędnych składników potrzebnych do życia. Od niektórych wymaga to wprowadzenia w życie pewnej dyscypliny i zmiany niektórych nawyków żywieniowych. Częste stosowanie zamienników i suplementów w diecie w celu uzupełnienia ewentualnych niedoborów może okazać się nieskuteczne, a czasem nawet niebezpieczne, bo nadmiar niektórych z nich może być szkodliwy dla organizmu.
Warto więc zawalczyć o wprowadzenie zmian żywieniowych, by poczuć poprawę fizyczną i psychiczną.
W dziale naszego poradnika „Zdrowe odżywianie” znajdziecie szereg przepisów z propozycjami posiłków na każdą porę dnia z uwzględnieniem ich wartości odżywczych, zastosowania, wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych.
Z nami każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--