Zatrzymać czas na dłużej

 

Wielu z nas zauważa, że wkraczając w wiek 45+ nasze ciało starzeje się szybciej niż normalnie. Bez odpowiednich ćwiczeń i składników odżywczych ciało będzie wyglądało na starsze o 6 miesięcy niż jest w rzeczywistości. W konsekwencji czego, osiągając wiek 60+ będziemy czuli się i wyglądali jakbyśmy mieli 70 lat.
Badania wykazały, że ok. 90% ludzi przekraczając 35 rok życia traci mięśnie, a w ich miejsce tworzą się komórki tłuszczowe. Oznacza to, że z każdym następnym rokiem organizm traci coś co sprawia, że nasze ciało wygląda atrakcyjniej, jest sprężyste i gładkie, a w zamian co roku uzyskuje dodatkowy tłuszcz, który nie powoduje, że wyglądamy lepiej. Wręcz przeciwnie.
Na spowolnienie tego procesu znaleźliśmy kilka prostych sposobów, które nie wymagają leków anty – starzeniowych, żadnych suplementów ani sztuczek.
Zacznijmy więc od kilku kluczowych zasad, które spowalniają proces starzenia się i pomagają odzyskać zdrowie i piękną sylwetkę.
Ograniczenie tłuszczy. Dzisiaj wszystkie czasopisma rozpisują się na temat diet wykluczających tłuszcz lub ograniczających go do minimum. Ale dobrego tłuszczu nie powinniśmy się obawiać. Dobry tłuszcz nie tuczy, raczej pomaga zregenerować hormony. Organizm potrzebuje tłuszczu i dobrego cholesterolu w celu wytworzenia jakichkolwiek hormonów. Jednak tu trzeba być ostrożnym. Spożywamy tłuszcze pochodzenia roślinnego jak np. niewielka ilość dobroczynnej i wszystkim znanej oliwy z oliwek. Wspaniałym źródłem dobrego tłuszczu będą też ryby, które powinny znaleźć się na naszym talerzu 2 razy w tygodniu.
Nawet jeśli znajdzie się ktoś, kto nie zgadza się z naszą opinią na ten temat, to my zapewniamy, że całkowity brak tłuszczu nie spowoduje, że będziemy młodsi i piękniejsi, więc nie ma co wyliczać każdego dostarczonego jego grama do organizmu.
Gimnastyka. Zajęcia gimnastyczne w salach są świetne, ale tylko dla tych co lubią się torturować i być w jednym miejscu. Każda forma treningu wytrzymałościowego nie zatrzyma procesu starzenia się. Długotrwałe ćwiczenia mogą wręcz ten proces przyspieszyć, poprzez zwiększenie wolnych rodników, które pożerają z organizmu niezbędne składniki odżywcze. Nie do końca mówimy „nie” takiej gimnastyce, bo jest ona dobra dla naszego serca i poprawia krążenie, ale ten efekt można uzyskać poprzez znacznie mniej forsowny wysiłek. Słońce i świeże powietrze sprzyja wyjściom z domu. Nawet zwykły spacer z psem wprawi nasze ciało w ruch i pozwoli spalić kalorie. Marsz? Nordic walking? Rower? Fantastyczny pomysł! To dodatkowe, większe spalenie zbędnego tłuszczu + radość z przebywania w towarzystwie na świeżym powietrzu i dobry trening cardio.
Nasze ciało jest spragnione. Woda stanowi niemal 70% masy dorosłego człowieka. Pomimo zerowej wartości energetycznej, spełnia wiele podstawowych funkcji. Spala tłuszcz, tłumi głód , odnawia skórę. To tak jak z roślinami, więdną gdy zapominamy je podlewać. Picie 1,5 litra wody dziennie spali tłuszcz, znacznie poprawi stan skóry oraz oczyści nerki z toksyn.
Pozytywne myślenie. Jeśli otaczamy się ludźmi, którzy za każdą swoją bolączkę obwiniają wiek, a nie styl życia jaki prowadzą, to albo zacznijmy z nimi rozmawiać i pomóżmy w przestawieniu ich na pozytywne myślenie, albo dajmy sobie spokój z taką znajomością. Nic dobrego z tego nie wyniknie, co więcej staniemy się tacy jak oni. Za każdy ból, czy każde niepowodzenie będziemy obwiniali swój wiek. Wyznaczmy sobie cel i za nim twardo podążajmy. Każde nowe wyzwanie jest motorem napędowym, daje energię, siłę i sprawia, że stajemy się sprawniejsi i młodsi oraz przejmujemy kontrolę nad swoim zdrowiem i ciałem.
 
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--