Szare mydło dla zdrowia i urody

 

Ostatnimi czasy szare mydło gra pierwsze skrzypce w zestawie kosmetyków do pielęgnacji ciała. Dawno zapomniana szara kostka często kojarzona jest z pożółkłym, o nieładnym zapachu i nieatrakcyjnym wyglądzie kosmetykiem.
Ale ten niepozorny kosmetyk ma więcej zalet niż wad i warto po niego sięgnąć gdyż pełni rolę 3 w 1, pierze, myje i łagodzi podrażnienia.
W jego składzie znajdziemy mieszaninę soli potasowych, wyższych kwasów karboksylowych, gliceryny, kwasu cytrynowego i innych. Nie zawiera natomiast sztucznych barwników i substancji zapachowych, które mogłyby wywoływać uczulenie. Szare mydło ma wiele zastosowań i z łatwością można go wykorzystać w życiu codziennym. Jest miękkie, maziste przez to bardzo łatwe w obróbce. Wadą mydła jest tylko to, że jest nieporęczne, nie pachnie tak pięknie jak mydła aromatyzowane i wysusza przy długotrwałym stosowaniu, ale i na to jest rada. Po każdej szarej kąpieli wetrzeć krem lub balsam nawilżający i po kłopocie.
 
Oto kilka wskazówek jego wykorzystania:
  • wykazuje właściwości hipoalergiczne. Doskonałe dla osób z cerą przetłuszczającą się oraz zmagających się z atopowym zapaleniem skóry.
  • znakomicie myje włosy. Otwiera łuski włosowe przez co lepiej wchłania się nałożona maseczka czy balsam, nie powoduje uczuleń, a do tego sprawia, że włosy rosną szybciej.
 • to świetny wywabiacz różnego rodzaju plam. Wystarczy namoczyć miejsce z plamą i potrzeć ją szarym mydłem, plama skutecznie zniknie.
 • roztwór z mydła i wody pomaga przy gojeniu się ran nawet tych pooperacyjnych.
 • pomaga przy stłuczeniach, zwichnięciach i skręceniach łagodząc obrzęk, wystarczy tylko przez kilka minut moczenie chorego miejsca w mydlinach z mydła i wody,
 • roślinom mającym ciemne plamy na liściach, białe grudki czy też mszyce dobrze zrobi regularne ( przez 7 dni ) opryskiwanie z mydła i wody. Mydło w roztworze uniemożliwi szkodnikom oddychanie, przez co nie będą stałymi gośćmi naszych domów.
To tylko niektóre z ważniejszych zastosowań szarego mydła, z których można korzystać bo jest ogólnodostępne i przede wszystkim tanie co jest dodatkową jego zaletą.
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--