Sprawny umysł ponad wszystko

 

Uważa się, że niektórzy seniorzy tuż po sześćdziesiątce mają problemy z codziennym funkcjonowaniem, gdzie ich wielu starszych kolegów doskonale sobie radzi. Co zatem sześćdziesięciolatkowie robią nie tak? Na ogólną pracę organizmu składa się wiele czynników, jednakże od prawidłowej pracy mózgu zależy tak naprawdę wszystko. Mózg musi nam służyć do późnej starości, ale to w jaki sposób o niego dbamy i jak go traktujemy ma decydujący wpływ na jego funkcjonowanie. Ktoś kto po zakończeniu szkoły zaprzestaje uczyć się, nie czyta książek i nie zdobywa wiedzy, w dalszych latach będzie miał problemy z zapamiętywaniem i przyswajaniem informacji. Na szczęście na naukę nigdy nie jest za późno i nawet jeśli z jakichś przyczyn umysł został zaniedbany i przez 20 – 30 lat pracował na najmniejszych obrotach jest szansa na jego uratowanie. Nie będzie to szybki proces, ale znacznie oddali wizję demencji i niesprawności o kolejne lata.
Sprawny mózg to nie tylko jego codzienny trening, jego forma zależy od tego czy jest odpowiednio odżywiony i dotleniony, dlatego też zaproponujemy sposoby na odmłodzenie i poprawę jego pracy.
Po pierwsze dieta bogata w kwasy omega – 3 i antyoksydanty.
Po drugie witaminy z grupy B, A, D, C, E, kwas foliowy i minerały.
Po trzecie medytacja i właściwe oddychanie.
Po czwarte spokojny, odpowiednio długi sen.
Po piąte codzienna aktywność seniorów umysłowa i fizyczna.
Aby mózg mógł zacząć pracować na wysokich obrotach trzeba mu dać płynów. Wypicie 2 filiżanek zielonej herbaty zamiast kawy, dostarczy teiny, która pobudzi umysł do działania i poprawi zdolności poznawcze. Szklanka ciepłej wody z cytryną dobrze zrobi zdolnościom intelektualnym i poprawi pracę mózgu. Na poprawę pamięci doskonale wpłyną zielone warzywa. Dostarczą wielu witamin i minerałów oraz antyutleniaczy chroniących komórki mózgowe.
Wrogiem naszego mózgu są papierosy i alkohol. Palenie sprzyja demencji, a alkohol przede wszystkim wzbudza agresję. Nadwaga, nadciśnienie i cukrzyca przyczyniają się do kurczenia mózgu i sprzyjają otępieniu.
Prosta recepta na młodość umysłu to zastosowanie się do tych kilku prostych zasad co da szybkie i zadowalające efekty, które będzie można zobaczyć gołym okiem.
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--