Relaks, Ruch, Sen. O czym marzy Twoje ciało?

Optymistyczne spojrzenie, aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie i odpowiednio długi, spokojny sen to niewątpliwie recepta na młodość i długowieczność. Któż tego nie pragnie?
Z wiekiem nasza dynamiczność ulega zmniejszeniu. Nie mamy już tej samej werwy co kiedyś. I chociaż witalność naszego ciała pod kilkoma względami uwarunkowana jest genetycznie, to jednak wiele zależy od tego jaki prowadzimy styl życia. Musimy więc zadać sobie zasadnicze pytanie. Czy cechuje nas ciekawość świata i jesteśmy chętni do korzystania z życia oraz czy mimo wieku dojrzałego potrafimy znaleźć w sobie umiejętność odkrywania tego co nowe? Niezależnie od odpowiedzi należy podjąć decyzję o zmianach, ponieważ już malutka zmiana da bez wątpienia wielkie korzyści, które znacznie wpłyną na nasze dalsze życie.
Każdy z nas może odjąć sobie lat poprzez zastosowanie kilku prostych trików. Ruch, sen, relaks i odpowiednia dieta to coś czego pragnie nasze ciało.
Natłok obowiązków sprawia, że żyjemy w ciągłym biegu. Często też przeplata się to ze stresem. Aby utrzymać to na wodzy, musimy nauczyć się odpoczywać. Odpoczynek jest konieczny do zachowania równowagi co poprawi kondycję całego organizmu i na czym w szczególności skorzysta serce.
Różnego rodzaju aktywność fizyczna sprawi, że obudzą się nieco uśpione endorfiny, poprawi się krążenie i wróci dobre samopoczucie. Systematyczny ruch w odpowiedniej dawce wzmocni wszystkie mięśnie i dotleni każdą nawet najmniejszą komórkę ciała.
Sen powoduje, że mamy więcej potrzebnej energii i możemy sprawnie funkcjonować. Nie strońmy od codziennej piętnastominutowej drzemki, taka krótka regeneracja w pełni naładuje nasze akumulatory na resztę dnia.
Dla poprawy witalności nie bez znaczenia jest dieta. Odpowiednio zbilansowana sprawi, że zachowamy zdrowie na dłużej. Jedzmy więc 5 niedużych posiłków w ciągu dnia. Zapełnijmy talerz porcjami owoców i warzyw, które dostarczą wielu niezbędnych witamin i minerałów. Nie odmawiajmy sobie porcji chudego mięsa oraz ryb i wprowadźmy do diety oliwę z oliwek oraz olej rzepakowy. Zawierają kwasy omega – 3, które organizm z łatwością przyswoi.
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--