Propolisowy zawrót głowy

 

Produkty pszczele jak miód, mleczko, wosk czy kit są znane i wykorzystywane od wieków.
Propolis to żywiczna substancja jaką pszczoły zbierają z pąków drzew i roślin nasiennych. Jego zastosowanie nie jednego twardziela może przyprawić o zawrót głowy. Ma właściwości antyseptyczne, antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Jest najbardziej odżywczą substancją z bardzo dużą zawartością białka, witamin i minerałów. W pyłku pszczelim szczególne znaczenie ma białko. Jest łatwo przyswajalne, zawiera aminokwasy egzo i endogenne, które są niezbędne do życia i muszą być dostarczane z pożywieniem, gdyż organizm nie jest w stanie sam ich wyprodukować. Tak okazały i unikatowy skład czyni ten produkt niezwykle cennym przy różnego rodzaju schorzeniach i dolegliwościach. Skorzystają na tym osoby mające problemy z miażdżycą i chorobami układu sercowo – naczyniowego. Znakomicie obniża cholesterol, przeciwdziała zlepianiu się płytek, poprawia krążenie i uszczelnia naczynia krwionośne. Regularnie stosowany pomoże przy problemach z przewodem pokarmowym, unormuje działanie flory bakteryjnej. Likwiduje zaparcia i pomaga w dolegliwościach związanych z wrzodami żołądka i dwunastnicy. Dodatkowo stosowany jest w leczeniu przeziębień i grypy, ponieważ wzmacnia system immunologiczny.
Oprócz pomocy w różnych dolegliwościach kit pszczeli znajduje swoje zastosowanie w kosmetyce.
Wchodzi w skład kosmetyków do cery tłustej, zanieczyszczonej, problematycznej. Przeciwdziała zaognieniom i zapaleniom skóry. Dzięki witaminie A, E i F utrzymuje ją w znakomitej kondycji, regeneruje zmęczoną i podrażnioną skórę, działa znieczulająco i antyoksydacyjnie, przeciwdziałając starzeniu się skóry. Nie zaleca się do stosowania w okolicy oczu, gdyż może powodować ich podrażnienie i łzawienie.
Osoby, które są alergikami i występuje u nich uczulenie po ukąszeniu pszczoły, nie powinny stosować produktów pszczelich, ponieważ skóra może zareagować identycznie jak po użądleniu. U niektórych częste stosowanie propolisu może doprowadzić do takich reakcji jak obrzęk, nagromadzenie płynów, zaczerwienienie, pieczenie, a nawet gorączka.
Propolis można znaleźć w różnych formach w postaci tabletek, kapsułek, maści, kremów, płynów kosmetycznych dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach i sklepach zielarskich lub bezpośrednio u bartnika.
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--