Dlaczego warto się przytulać?

 

W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi, a bo to już śmieszne, a gdzie w tym wieku itd..
Ale 50+ cóż to za wiek?! Nic innego nie pozostało tylko zajmować się wnukami i dogadzać swoim dzieciom? A gdzie w tym wszystkim my? Gdzie nasze potrzeby, uczucia, nasze pragnienia? Czy nam już naprawdę nic od życia się nie należy?
Takie i wiele innych pytań zadaje sobie tysiące ludzi na całym świecie, nie tylko u nas. I smutne jest to, że tych wielu ludzi nie można przekonać do zmiany myślenia.
A prawda jest taka, że dla ludzi będących na półmetku swojego życia to dopiero początek. Początek czegoś nowego i wspaniałego. Coś co uśpione mogą obudzić, a nowe mogą poznać.
Dzisiejsi 50- latkowie to osoby aktywne, mające plany, uwolnione od wielu zobowiązań. Szczęśliwe, pewne siebie i swojej seksualności. Tak seksualności! Pomimo, że to nadal temat tabu to nie bójmy się o tym głośno mówić. Nie wstydźmy się siebie i swoich pragnień.
Niestety są też tacy, którzy najczęściej są zmęczeni życiem, wypaleni codziennością. Siedzą przed telewizorem, nie udzielają się towarzysko. Udają cierpiętników, rozmawiają tylko o swoich bolączkach. Bez energii, żywotności i radości życia. Żyją niby razem, ale każde osobno. Nie mają wspólnych cech, tematów do rozmów i więź, która przed laty ich ze sobą splotła teraz została jakby zatracona. Pojawiają się wzajemne pretensje, żale, niezaspokojone potrzeby.
A seks? Jeśli już, to robią to z przymusu, rzadko, krótko, bez satysfakcji.
Warto jednak się przełamać i to zmienić. Przede wszystkim trzeba zacząć rozmawiać na ten temat. Nie bać się krytyki drugiej osoby. Prawda jest bolesna, ale to Panie są bardziej świadome siebie i swoich pragnień. One bardziej wyrażają swoje potrzeby i niestety Panowie będący w podobnym wieku często nie mogą dotrzymać im kroku. Dlatego po stronie kobiet leży „ obowiązek „ zadbania o ich libido. Współżycie w wieku dojrzałym ma całkiem inny charakter niż w młodości. To prawda, że staje się mniej intensywne, ale sam fakt, że jest, świadczy o znakomitym stanie zdrowia i niezachwianej kondycji również psychicznej. A to niewątpliwie dobry znak.
Przytulanie i seks niesie ze sobą wiele dobrego. I może w ten sposób warto przekonać do tego drugą połówkę.
Seks wpływa na prawidłową pracę serca, stymuluje pracę serotoniny wywołując przy tym uczucie przyjemności, łagodzi cierpienia, obniża poczucie stresu i wzmacnia układ immunologiczny.
Czy pomaga w walce ze starzeniem się? Przed starością się nie uchronimy, to naturalny proces, którego cofnąć nikt z nas nie może, ale możemy go opóźnić, bowiem seks działa jak peeling, oczyszcza, upiększa i odmładza. Właśnie dla takich atutów warto swoją sypialnię zmienić w pokój pełen namiętności.
 
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--