Cera naczynkowa – jak o nią dbać

 

Cera z problemami nie wygląda dobrze. Twarz wystawiona jest na światło dzienne co wymaga szczególnej pielęgnacji. Pajączki na twarzy przeszkadzają, ale mitem jest, że z pękającymi naczynkami nie można sobie poradzić.
Pękające naczynka pojawiają się wtedy, gdy zamiast kurczyć się i rozkurczać we właściwym tempie robią to nierównomiernie, czasem wolno. Zdarza się nierzadko, że jak się rozkurczą to nie chcą wrócić do stanu pierwotnego i często pękają. Skóra staje się czerwona i nie wygląda to za dobrze, wtedy sięgamy po maskujące pudry i brązery. A szkoda, bo tym sposobem nie pomożemy pajączkom zniknąć. Skórę trzeba jak najszybciej odżywić preparatami przeznaczonymi do tego typu cery. Im szybciej to zrobimy tym szybciej skóra odwdzięczy się zdrowym, promiennym wyglądem. Naczynka wzmocnią się, nie będą się rozszerzały i dodatkowo poprawi się mikrokrążenie, które znacznie wzmocni skórę twarzy.
Niestety wszelkie preparaty do pielęgnacji cery naczynkowej nie zlikwidują pajączków. Poprawią tylko wygląd skóry.
Skórze z problemami bardzo szkodzą promienie UVA i UVB. Powodują, że jest ona przegrzana, tworzą się stany zapalne i niszczą się włókna kolagenowe, dlatego na dzień bezwzględnie warto stosować kremy z filtrami.
Niestety to co pijemy i spożywamy również ma znaczenie. Cera z naczynkami nie lubi alkoholu, bo zbyt mocno rozszerza naczynka. Gorącym napojom, ostrym potrawom, mocnej kawie i herbacie również mówimy nie.
Wizyta u kosmetyczki? Dlaczego nie, ale rozgrzewające maseczki i mechaniczne oczyszczanie sobie darujmy. Znakomicie zadziałają zabiegi wzmacniające i obkurczające naczynka.
Pojedyncze naczynka można zamknąć metodą elektrokoagulacji jednak tylko w zakładach kosmetycznych. Laser natomiast skutecznie zlikwiduje sieć pajęczą, bo światło z lasera uszkodzi ścianki, a naczynka zarosną.
 


Opinie użytkowników

Masz jakieś przemyślenia lub pytania do tej tej porady? Podziel się nimi w komentarzach!

Wyszukiwanie

Wyszukaj historie po słowach kluczowych. Lorem ipsum dolor sit amet.Kategorie wpisów


Ostatnio dodane

 1. Zdrowe odżywianie

    Pożywienie i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest tematem lekceważonym zarówno w społecznej dyskusji jak również w indywidualnym...

 2. Nastrój się na Święta

    Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Suto zastawione stoły i biesiadowanie od rana do wieczora na stałe wpisało się w...

 3. Bananowa skórka - jak ją wykorzystać?

    O tym, że banany mają niesamowite właściwości chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ale oprócz tego mają coś jeszcze. Coś...

 4. Dlaczego warto się przytulać?

    W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że osobom 50+ wielu rzeczy nie wypada robić. A bo to nie przystoi,...

 5. Menopauza mocna rzecz, ale...

    Nie dajmy się zwariować. Jest to stan nieunikniony, nasze ciało daje nam sygnały – „ tak starzejesz się”, ale...

--